5 munkás 5 napon át almát szedett. A végzett munkát minden nap más-más munkás jegyezte, a többi dolgozott. Így az egyes napokon rendre 49,47,50,50,48 láda almát szedtek. Hány láda almát szedtek külön-külön, ha a munkások munkaüteme nem változik egyik napról a másikra?

2014. nov. 11. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__62..


(Amúgy továbbra sem illik itt megoldatni a versenyfeladatokat.)

2014. nov. 11. 13:58
 2/3 anonim ***** válasza:

Legyen a munkások napi teljesítmény

a, b, c, d, e

Első nap az 'a' írt, ezért

b+c+d+e = 49 láda almát szedtek.

Második nap a 'b' írt, ezért

a+c+d+e = 47 láda almát szedtek.


Ugyanígy felírod a másik 3 egyenletet.


Így van 5 egyenleted és 5 ismeretlened, ezt kell megoldani.


Pl úgy lehet, hogy az 5 egyenletet összeadod, ekkor


4*(a+b+c+d+e) = 49+47+50+50+48

a+b+c+d+e = 244/4 = 61


Az első egyenlet szerint:

b+c+d+e = 49

Ezért a=12.


Ugyanígy a többit is kiszámolhatod.

2014. nov. 11. 14:00
 3/3 anonim ***** válasza:
*…és végeredményhez mindegyik munkás napi teljesítményét meg kell szorozni 4-gyel, mert 4 napon dolgozott.
2014. nov. 11. 14:05