5 munkás 5 napon át almát szedett. A végzett munkát minden nap más-más munkás jegyezte, a többi dolgozott. Így az egyes napokon rendre 49,47,50,50,48 láda almát szedtek. Hány láda almát szedtek külön-külön, ha a munkások munkaüteme nem változik egyik napról a másikra?2014. nov. 11. 13:55
1/3 anonim válasza:
http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__62..
(Amúgy továbbra sem illik itt megoldatni a versenyfeladatokat.)
2/3 anonim válasza:
Legyen a munkások napi teljesítmény
a, b, c, d, e
Első nap az 'a' írt, ezért
b+c+d+e = 49 láda almát szedtek.
Második nap a 'b' írt, ezért
a+c+d+e = 47 láda almát szedtek.
Ugyanígy felírod a másik 3 egyenletet.
Így van 5 egyenleted és 5 ismeretlened, ezt kell megoldani.
Pl úgy lehet, hogy az 5 egyenletet összeadod, ekkor
4*(a+b+c+d+e) = 49+47+50+50+48
a+b+c+d+e = 244/4 = 61
Az első egyenlet szerint:
b+c+d+e = 49
Ezért a=12.
Ugyanígy a többit is kiszámolhatod.
3/3 anonim válasza:
*…és végeredményhez mindegyik munkás napi teljesítményét meg kell szorozni 4-gyel, mert 4 napon dolgozott.