Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene nekem ebben...

Valaki segítene nekem ebben az angol háziban?

Figyelt kérdés

Ezeket a mondatelemeket kell sorrendbe tenni,aztán pedig válaszolni a kérdésre.Nem nagyon értem,ugyan én is megcsináltam,és meg is mutatom,de tuti hibás lesz,szóval a végén majd elmagyarázzátok,hogy hogy kell megcsinálni jól???

1, What/James/want/to be

kérdés:What does James want to be?

válasz:He wants to be a fisherman.

2,Where/James and his father/walk/today?

kérdés:Where do James and his father walks today?

válasz:They are walking at home near the sea today.

3,A man from the village/always/watch/the fishing boats/at sea

kérdés:A man from the village always watch the fishing boats at sea?

válasz:Yes,they are.

4,A man/watch/the fishing boat/tonight

kérdés:A man watching the fishing boat at the tonight?

válasz:No,they aren't.

5,The people/always/help/the fishermen

kérdés:The people always help the fishermen?

válasz:Hey,se is.

6,What/the man/shout/in the street

kérdés:What is the man shouts in the street?

válasz:The man shout is 'Help!Help!There's a terrible strom.'


Ennyi lenne,remélem,hogy segítetek.Nagyon sürgős lenne,holnapra kell.

Előre is köszönöm annak,aki megtudja és meg is csinálja nekem :)


2010. febr. 4. 14:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi,az ötösnél a választ elírtam:Yes,she is ;)
2010. febr. 4. 14:44
 2/6 anonim ***** válasza:

1.jó

2.nem walks , hanem walk

és a válaszban nem folyamatos jelen kell , hanem They walk at home....

3. ha kérdezni kell, akkor így kezdődik a mondat

Does the man.... ( többi jó)

4, ugyan az a hiba,

Does a man watch at the fishing boat ...

Yes he does.

5. Do the people always help the fisher....


6, what does the man shout in the street?

The man shouts ...

válasz, Yes he does.

2010. febr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

5 válasz, yes they do.



ha a kérdésben ott a do, vagy does, akkor a rövid válasz is az, hoyg yes he, vagy she does, vagy yes, they do. yes I do stb.

2010. febr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2.)

Nem tudom, ezzel a válasszal mit akarsz mondani: "They are walking at home near the sea today." Az at home-ot mért raktad bele?:-) Az nem kell. De ha a választ folyamatos jelenben írtad, akkor a kérdés is legyen ebben az igeidőben, szóval: "Where are James and his father walking today?"


3.)

A man from the village/always/watch/the fishing boats/at sea.

*A helyes kérdés: "Does a man from the village always watch the fishing boats at (the) sea?

*Ezért: Az alany ugye egyes számú (a man). A szavak között szerepel az always időhatározó (=mindig), ami az egyszerű jelen jellegzetes időhatározója, mivel az egyszerű jelen rendszeres gyakori ismétlődő cselekvést jelöl. Az egyszerű jelen egyik "szabálya", hogy E/3-as személyben az ige "-s" végződést kap, így lenne watch helyett watches állító (kijelentő) mondatban. De mivel ez kérdés, így jól írtad, hogy "watch". Csak a segédigét hagytad ki, a does-t jelen esetben. :) Ami mindig kell kérdésnél, nem elég leírni a kérdésnek szánt mondat szavait "kijelentő mondatos sorrendben", és a végére tenni egy kérdőjelet. Az egyszerű jelenre kérdezés: Do/Does + Alany + Ige 1. alakja.

*A válasz erre: Nem "Yes, they are." Ez a válasz akkor lenne jó, ha folyamatos jelenben (az are miatt mondom) kérdeztél volna valamit valakikről, akik többen vannak egynél (a they miatt mondom). De mivel itt csak egyetlen szem csávóról kérdeztél (a man) Egyszerű jelenben, így a válaszodnak is egyszerű jelenben kell lennie. Azaz: "Yes, he does." (A kérdőszóval válaszolsz, does kérdőszóval kezdődött a kérdés. Hosszú válasz is lehet, ha akarod: "A man from the village always watches the fishing boats at (the) sea." Azért watches, mert egyszerű jelenben kell írni az always miatt, és ahogy már mondtam egyszerű jelenben az ige E/3-ben "-s" végződést kap.)



4,A man/watch/the fishing boat/tonight

--> kérdés:A man watching the fishing boat at the tonight?

Ebben nem vagyok biztos, hogy milyen igeidő, de szerintem egyszerű múlttal és folyamatos múlttal is jó. Megint javítsatok ki majd, ha nem jó így.:)

Azaz:Did a man watch the fishing boat(s) tonight?

Ezt egyszerű múltban kérdeztem: Did + Alany + Ige 1.alakja. Így válaszolsz: "No, he didn't." (Hosszú válasz: No, he didn't watch the fishing boats tonight.)

Ha nagyon ki akarod emelni a folyamatot, akkor folyamatos múltban is lehetséges: "Was a man watching the fishing boat(s) tonight?" Folyamatos múltban így kérdezel: Was/Were + Alany + Ige "-ing"-es alakja. Így válaszolz a kérdésre: "No, he wasn't" (Hosszú válasz: No, he wasn't watching the fishing boats tonight.)



5,The people/always/help/the fisherman

(A fishermen-t átírtam fisherman-be, azaz egyesszámba, eddig is egy emberről volt szó. De végülis fisherman-nek, meg fishermen-nek is jó.)

"The people always help the fishermen?" <-- Ez nem volt kérdés, amit írtál. Csak egy kijelentő mondat kérdőjellel a végén. A helyes kérdés így hangzik: "Do the people always help the fishermen?"

Azért "Do", mert így kérdezel egyszerű jelenben, azért egyszerű jelen, mert ott van az always.

A válasz erre (a she is abszolúte nem jó, mert nem egy csajról van szó, és nem is is-zel kell): Yes, they do. [[Do-val kérdeztél, do-val válaszolsz. Egyszerű jelenben do/does-zal kérdezel.

Do-val kérdezel az összes személyre, kivéve az E/3-at, ott does-ra változik, mivel (ugye egyszerű jelen, ahol az ige "-s" végződést kap) átveszi az ige "-s" végződését.]]

Ja és a hosszú válasz: Yes, they always help the fishermen/fisherman.



6,What/the man/shout/in the street

Kérdés: "What is the man shouting in the street?" Ha most kiabál. :) (folyamatos jelen: Kérdőszó + am/is/are + Alany + Ige "-ing"-es alakja.) Válasz (a strom az storm lenne, mint vihar?) "The man is shouting "Help! Help! There's a terrible storm!)

Ha valami történetet mondasz, például könyv tartalmáról beszélsz! :) Akkor egyszerű jelen: What does the man shout in the street? Válasz: "The man shouts "Help! Help! ..."



**************

Hibáimért felelősséget nem vállaok! :D

Ahogy látom, neked sem az angol a kedvenced! :DD

2010. febr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kezdem érteni. Amúgy én szeretem az angolt! Csak most hiányoztam 2,5 hetet az iskolából és lemaradtam... Szerintem szép nyelv, bár szívesebben tanulnák spanyolt :P
2010. febr. 5. 17:07
 6/6 A kérdező kommentje:
Jah és köszi mindkettőtöknek :)
2010. febr. 5. 17:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!