(x+2)(x+b)=xnégyzet +cx+6
x négyzet+bx+2x+2b=x négyzet +cx+6
kiemeltem x-et meg az x négyzetek kiesnek így lett :
x(b+2)+2b=cx+6 és innen nem tudom mit csináljak vele :D hogyan kell folytatni?
2014. dec. 30. 14:09
1/3 anonim válasza:
bx + 2x + 2b = cx + 6
bx + 2x - cx = 6 - 2b
x(b+2-c) = 6 - 2b
x = (6-2b)/(b+2-c)
2/3 anonim válasza:
x(b+2-c) = 6 - 2b
Itt esetszétválasztás kell.
Ha b+2-c=0, akkor nem lehet vele osztani.
Ha mindkét oldal 0 az is megoldás:
6-2b=0 -->b=3
b+2-c=0 -->c=b+2=5.
Ekkor x tetszőleges értéket felvehet.
Ha b+2-c nem nulla, akkor el lehet vele osztani.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2014. dec. 30. 16:01