Ti ennek a feladatnak hogy folytatnátok a megoldását?


(x+2)(x+b)=xnégyzet +cx+6

x négyzet+bx+2x+2b=x négyzet +cx+6

kiemeltem x-et meg az x négyzetek kiesnek így lett :

x(b+2)+2b=cx+6 és innen nem tudom mit csináljak vele :D hogyan kell folytatni?


2014. dec. 30. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:

bx + 2x + 2b = cx + 6

bx + 2x - cx = 6 - 2b

x(b+2-c) = 6 - 2b


x = (6-2b)/(b+2-c)

2014. dec. 30. 14:22
 2/3 anonim ***** válasza:
61%

x(b+2-c) = 6 - 2b



Itt esetszétválasztás kell.


Ha b+2-c=0, akkor nem lehet vele osztani.


Ha mindkét oldal 0 az is megoldás:

6-2b=0 -->b=3

b+2-c=0 -->c=b+2=5.


Ekkor x tetszőleges értéket felvehet.


Ha b+2-c nem nulla, akkor el lehet vele osztani.

2014. dec. 30. 14:59
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2014. dec. 30. 16:01