A kérdés így szól:
A 20°C-on telített réz-szulfát-oldat 17,5 tömegszázalék réz-szulfátot tartalmaz. 100 gramm 20°C-os vízben feloldunk annyi réz-szulfátot, hogy telített oldatot kapjunk. Hány gramm oldódik fel belőle 100 gramm vízben?
8.-os vagyok, 5-ös kémiából, de ez a feladat kifogott rajtam :(
2014. dec. 26. 18:52
1/2 anonim válasza:
A telített oldat 100 g oldatban 17,5 g oldott anyag
Akkor a víz 100g - 17,5 g = 82,5g
Ha 82 ,5 g vízhez 17,5 g rézszulfát kell,
akkor 100 g vízhez X g rézszulfát kell
X= 100*17,5/82,5 = 21,21 g
Ellenőrzés:
100+ 21,21 = 121,21 g oldatban 21,21g oldott anyag, hány százalékos
c = 21,21g/121,21g*100% = 17,5%
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, így már nem is olyan nehéz :)
2014. dec. 26. 19:19