Kémiaháziban valaki segít?


A kérdés így szól:

A 20°C-on telített réz-szulfát-oldat 17,5 tömegszázalék réz-szulfátot tartalmaz. 100 gramm 20°C-os vízben feloldunk annyi réz-szulfátot, hogy telített oldatot kapjunk. Hány gramm oldódik fel belőle 100 gramm vízben?

8.-os vagyok, 5-ös kémiából, de ez a feladat kifogott rajtam :(



2014. dec. 26. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A telített oldat 100 g oldatban 17,5 g oldott anyag


Akkor a víz 100g - 17,5 g = 82,5g


Ha 82 ,5 g vízhez 17,5 g rézszulfát kell,

akkor 100 g vízhez X g rézszulfát kell



X= 100*17,5/82,5 = 21,21 g



Ellenőrzés:


100+ 21,21 = 121,21 g oldatban 21,21g oldott anyag, hány százalékos


c = 21,21g/121,21g*100% = 17,5%

2014. dec. 26. 19:15
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, így már nem is olyan nehéz :)
2014. dec. 26. 19:19