2014. dec. 24. 17:10
1/3 Csicsky válasza:
A keletkező keverék:
3CH₃Cl + 2CH₂Cl₂ + CHCl₃ + 2CH₄
A metán mennyisége: 3 + 2 + 1 + 2 = 8 mol
A klór mennyisége: 3*1Cl +2*2Cl + 1*3Cl = 10 Cl = 5 Cl₂
2/3 Csicsky válasza:
Helyesen:
A klór (Cl₂) mennyisége: 3*1Cl +2*2Cl + 1*3Cl = 10 Cl = 5 Cl₂ = 5 mol
A metán:klór mólarány: 8:5
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2014. dec. 27. 11:29