2014. dec. 24. 17:10
 1/3 Csicsky ***** válasza:
100%

A keletkező keverék:


3CH₃Cl + 2CH₂Cl₂ + CHCl₃ + 2CH₄


A metán mennyisége: 3 + 2 + 1 + 2 = 8 mol


A klór mennyisége: 3*1Cl +2*2Cl + 1*3Cl = 10 Cl = 5 Cl₂

2014. dec. 25. 15:55
 2/3 Csicsky ***** válasza:
100%

Helyesen:


A klór (Cl₂) mennyisége: 3*1Cl +2*2Cl + 1*3Cl = 10 Cl = 5 Cl₂ = 5 mol


A metán:klór mólarány: 8:5

2014. dec. 27. 10:12
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2014. dec. 27. 11:29