Mekkora tömegű test súlya 1 newton Magyarországon a földfelszínen? Mekkora gravitációs érő éri a 200 g és a 10 kg tömegű testet? Mekkora a súlyuk, ha nyugalomban vannak, illetve szabadon esnek?

Előre is köszönöm
2014. dec. 15. 13:42
 1/2 Shai-Hulud ***** válasza:

A képlet, amit használnod kell:


F[N] = m[kg] * g[m/s^2]


Magyarországon a nehézségi gyorsulás értéke g = 9,80665 m/s^2.


Így tehát


1 N / 9,80665 m/s^2 = 0,10197 kg (nagyjából 10 deka)

200g-os test: 0,2 kg * 9,80665 m/s^2 = 1,96133 N

10 kg-os test: 10 kg * 9,80665 m/s^2 = 98,0665 N


A súlyerő az az erő, amellyel a Föld vonzza a testeket.

Szabadesés közben tehát ugyanakkora a súlyuk, mint nyugalomban, mert a Föld szabadesés közben is vonzza a testeket, ez az erő gyorsítja őket szabadesés közben.

2014. dec. 15. 14:23
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2014. dec. 15. 14:54