Előre is köszönöm2014. dec. 15. 13:42
1/2 Shai-Hulud válasza:
A képlet, amit használnod kell:
F[N] = m[kg] * g[m/s^2]
Magyarországon a nehézségi gyorsulás értéke g = 9,80665 m/s^2.
Így tehát
1 N / 9,80665 m/s^2 = 0,10197 kg (nagyjából 10 deka)
200g-os test: 0,2 kg * 9,80665 m/s^2 = 1,96133 N
10 kg-os test: 10 kg * 9,80665 m/s^2 = 98,0665 N
A súlyerő az az erő, amellyel a Föld vonzza a testeket.
Szabadesés közben tehát ugyanakkora a súlyuk, mint nyugalomban, mert a Föld szabadesés közben is vonzza a testeket, ez az erő gyorsítja őket szabadesés közben.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2014. dec. 15. 14:54