Fizikások! Le tudná valaki vezetni?

Egy test egy körpályán forog 20m/s-mal, a pálya sugara 50 cm. Mi a periódusidő, frekvencia és a szögsebesség?

2014. dec. 13. 19:31
 1/2 anonim válasza:

T=s/v=2rπ/v=2*0,5m/(20m/s)*π=(π/20)s

f=1/T=(20/π)Hz

ω=2πf=40(rad/s)

2014. dec. 13. 20:16
 2/2 A kérdező kommentje:
100000 hála, köszi szépen! :)
2014. dec. 13. 20:31