Egy test egy körpályán forog 20m/s-mal, a pálya sugara 50 cm. Mi a periódusidő, frekvencia és a szögsebesség?2014. dec. 13. 19:31
1/2 anonim válasza:
T=s/v=2rπ/v=2*0,5m/(20m/s)*π=(π/20)s
f=1/T=(20/π)Hz
ω=2πf=40(rad/s)
2/2 A kérdező kommentje:
100000 hála, köszi szépen! :)
2014. dec. 13. 20:31