Mekkora lesz a sebessége annak az 50kg-os ládának, amit 210N erővel húzunk egy 30 fokos emelkedőn, ha a kezdősebesség 1m/s és 6 méteren keresztül húzzuk?

2014. dec. 12. 20:21
 1/1 anonim ***** válasza:

m*a=F - m*g*sin alfa

50a=210 - 500*sin 30

50a= 210 - 250

50a=-40

a=-4/5 m/s²=-0.8m/s²


Tehát lefele fog gyorsulni.


Biztos, hogy jól írtad le a feladatot?

2014. dec. 12. 21:37