2014. dec. 12. 20:21
1/1 anonim válasza:
m*a=F - m*g*sin alfa
50a=210 - 500*sin 30
50a= 210 - 250
50a=-40
a=-4/5 m/s²=-0.8m/s²
Tehát lefele fog gyorsulni.
Biztos, hogy jól írtad le a feladatot?