2010. febr. 1. 16:10
2/3 A kérdező kommentje:
Leírnád kérlek, a gondolatmenetet?
2010. febr. 1. 17:52
3/3 anonim válasza:
írd fel a reakcióegyenleteket
Mg + H2SO4 = MgSO4 + H2
2H2 + O2 = 2H2O
A bruttó folyamat: 2Mg + O2 + 4H+ = 2H2O + 2Mg2+ (a két reakció összege)
tehát 24 g Mg ~18 g víz
akkor 0,6 g Mg oldásakor nyert hidrogén elégetésével 0,45 g vizet nyerünk.
Persze a számolás végezheted lépésenként is, nem kell bruttó folyamatot felírni