0,6g Mg-ot teszünk híg H2SO4-ba és a fejlődő gázt meggyújtjuk. Hány g víz keletkezett az égés során?

2010. febr. 1. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:
0,45g víz lesz az égés után.
2010. febr. 1. 16:29
 2/3 A kérdező kommentje:
Leírnád kérlek, a gondolatmenetet?
2010. febr. 1. 17:52
 3/3 anonim ***** válasza:

írd fel a reakcióegyenleteket

Mg + H2SO4 = MgSO4 + H2

2H2 + O2 = 2H2O


A bruttó folyamat: 2Mg + O2 + 4H+ = 2H2O + 2Mg2+ (a két reakció összege)

tehát 24 g Mg ~18 g víz

akkor 0,6 g Mg oldásakor nyert hidrogén elégetésével 0,45 g vizet nyerünk.



Persze a számolás végezheted lépésenként is, nem kell bruttó folyamatot felírni

2010. febr. 2. 12:38