Valaki, aki jó fizikából, segítene ebben a feladatban?


Egy szoba alapterülete 18 négyzetméter, belmagassága 2,7 m. Mekkora a szobába zárt levegő belső energiája? A légköri nyomást vegyük 105 Pa-nak, és ne feledjük, hogy a levegő főként kétatomos molekulákból áll!


Előre is köszi!! :)



2014. dec. 9. 23:46
 1/2 anonim válasza:

Belső energiát talán ebben a formában szokták megadni:

E=f/2*N*k*T,

gáztörvény miatt (pV=Nkt) azonban E=f/2*p*V szerint is számolható. Ebből a nyomás ismert (remélem, elírás a 105 Pa), kétatomos gáz szabadságfokát tudni kell, a térfogathoz meg össze kell szorozni a belmagasságot az alapterülettel. Tulajdonképpen melyik rész okozott nehézséget?

2014. dec. 10. 01:46
 2/2 tatyesz ***** válasza:

Folytatva az előző hozzászoló megoldását: ki kell számolni a térfogatot: alapterület * magasság = 18*2,7=48,6


A kétatomos molekulák szabadsági foka 5: f=5

A nyomás nyilván 10^5 Pa (10 az 5.-en)


E= 5/2*10^5*48,6=12 150 000 J = 12,15 MJ

2014. dec. 10. 12:11