Polinomok legnagyobb közös osztója (? )


Egyszerűen nem találok jegyzetet vagy példát polinomok lnko-jának meghatározásához. Valaki tudna ebben segíteni, esetleg linkelni olyan oldalt, ahol ezt megtalálom?

Előre is köszönöm



2014. dec. 4. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Mint a számoknál:

minden polinomot szorzattá alakítok, és veszem a mindegyikben szerepló szorzótényezőt.

x³ - x² - 9x + 9 = (x - 1) (x + 3) (x - 3)

x³ - 2x² - 9x + 18 = (x - 2) (x + 3) (x - 3)

Tehát a LNKO: x^2-9

2014. dec. 4. 21:15
 2/3 anonim ***** válasza:
A maradékos osztás és az euklideszi algoritmus a számokhoz hasonlóan végezhető. Visszaszorzáskor vigyázni kell.
2014. dec. 4. 21:47
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Euklideszi algoritmus. Nézd meg a wikin!
2014. dec. 5. 08:42