Log/ (x-2) (x+3) /=log24 hogy kell megcsinálni? hogy jött ki ebből ez : x2+x-30=0?

2014. dec. 3. 16:52
 1/2 anonim ***** válasza:

A logaritmusfügvény szigorú monotonitása miatt ezek akkor egyenlőek, ha az argumentumok egyenlőek:


(x-2)*(x+3)=24 /zárójelbontás


x^2+3x-2x-6=24 /összevonás


x^2+x-6=24 /-24


x^2+x-30=0


Másodfokú egyenlet, megoldóképlettel megoldható.

2014. dec. 3. 17:04
 2/2 anonim ***** válasza:
Az értelmezési tartomány se maradjon ki:x>2 és x>-3 tehát x>2.Ennek a végén lesz szerepe ha ellenőrizni akarod az egyenletet.
2014. dec. 3. 18:03