A következő determinánst hogy kell megoldani a tulajdonságokat használnva?


[ x^2 x 1 ]

[ y^2 y 1 ]

[ z^2 z 1 ]


2014. nov. 27. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Kifejted, pl. az utolsó oszlop szerint. (Vagy Cramer-szabállyal)
2014. nov. 27. 19:54
 2/2 anonim ***** válasza:

10 nap után itt a megoldás. Aktuális még a dolog? Sarrus szabály alkalmazásával, újból megismételve az első két oszlopot:

[ x^2 x 1 ][ x^2 x ]

[ y^2 y 1 ][ y^2 y ]

[ z^2 z 1 ][ z^2 z ]


D=x^2y+xz^2+zy^2-yz^2-x^2z-xy^2=xy(x-y)+yz(y-z)+xz(z-x).


Sz. Gy.

2014. dec. 7. 16:55