[ x^2 x 1 ]
[ y^2 y 1 ]
[ z^2 z 1 ]
2014. nov. 27. 19:15
1/2 anonim válasza:
Kifejted, pl. az utolsó oszlop szerint. (Vagy Cramer-szabállyal)
2/2 anonim válasza:
10 nap után itt a megoldás. Aktuális még a dolog? Sarrus szabály alkalmazásával, újból megismételve az első két oszlopot:
[ x^2 x 1 ][ x^2 x ]
[ y^2 y 1 ][ y^2 y ]
[ z^2 z 1 ][ z^2 z ]
D=x^2y+xz^2+zy^2-yz^2-x^2z-xy^2=xy(x-y)+yz(y-z)+xz(z-x).
Sz. Gy.