Tudnátok segíteni a házifeladatban?


Beteg vagyok,elkértem az osztálytársamtól a leckét és új anyagott vettek.(nem értem)

HF:

A, Gondoltam két számra.Az egyik 15-tel nagyobb mint a másik.Összegük 124.Melyik ez a szám ?

B, Karcsi nyáron víziturán volt.Ezt mesélte :A túrán 15-tel több fiú volt,mint lány ,124en voltak összesen.Hány fiú és lány vett részt a túrán ?


C, Egy pékségben 124kg lisztet két részre osztottak.Egyik lisztből kiflit a másikból kenyeret sütöttek.A kenyérhez 15kg-mal több lisztet használtak fel. Hány kg-m lisztből sütöttek kiflit ?


D, Az illatszer bolt három láda szappant kapott ,összesen :414db-ot.Sárga szappan 20db-bal,fehér szappan 34-db-bal volt több,mint rózsaszín.Hány

db szappan volt az egyes fajtákból ?



2014. nov. 25. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:

A) Gondoltam két számra. Az egyik 15-tel nagyobb mint a másik.Összegük 124.Melyik ez a szám ó?



Az egyik szám tehát X=Y+15. A másik mondat szerint X+Y=124, azaz X=124-Y. Ebből a kettőből összerakhatod, hogy:


Y+15=124-Y, vagyis 2Y=109, tehát Y=54,5 és X=69,5.


Ellenőrzés:


69,5 az 15-tel nagyobb mint 54,5? Igen.

69,5 és 54,5 az 124? Igen.


A többit csinálják meg mások :P

2014. nov. 25. 14:11
 2/6 anonim válasza:
Mi is ezt vesszuk most. Hányadikos vagy?
2014. nov. 25. 14:20
 3/6 A kérdező kommentje:
8.-os te ?
2014. nov. 25. 14:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindegyiket úgy kell megcsinálni, ahogy #1-es írta az A megoldását.


Az egyik mennyiséget elnevezed mondjuk x-nek. A másikat (ha több van, akkor mindet) ennek a segítségével (x) fejezed ki.

Utána ezeket összeadod (ha az összegről vna szó), és ezt egyenlővé teszed a megadott összeggel.

Végül megoldod ezt az egyenletet és a kapott eredményt visszahelyettesítve ellenőrzöd.

Ha az egyenletet megoldja, akkor kiszámolod a többi mennyiséget is (x-en kívül, az már megvan).

Legvégül még egyszer elolvasod a feladatot, és megnézed, jók-e a kapott számok.


A)

x: ez a kisebbik szám

x+15: ez a nagyobbik szám


Összeg:

x + x+15 = 124

2x + 15 = 124

2x = 109

x = 54,5

x+15 = 69,5


Ellenőrzés: 54,5 + 69,5 = 124

Válasz: Az 54,5 és a 69,5 a két keresett szám.


B)

x: lányok száma

x+15: fiúk száma


összeg: x + x+15 = 124

Jéé, ez ugyanaz a feladat, mint az A) :)


C)

x: kiflihez használt liszt

x+15: kenyérhez használt liszt

...

Jééé, ez is ugyanaz :)


D)

x: rózsaszín szappan darabszáma

x+34: fehér szappan -||-

x+20: sárga szappan -||-


összeg:

...

Innentől próbáld megcsinálni.

2014. nov. 25. 15:12
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,főleg az utolsónak sokat segített és kész a házi is
2014. nov. 25. 15:42
 6/6 anonim válasza:
Énis 8.
2014. nov. 25. 17:04