....%= 3/50 = ...rész , ...%= 17/20 rész = ... rész
...% =3/25 rész = ...%
(köszönöm előre is).^^
2014. okt. 1. 17:55
1/1 Csicsky válasza:
…%= 3/50 = …rész
3/50 = 0,06 rész = 0,06*100 % = 6 %
Egyszerűen elosztod a 3-at az 50-nel. Ami kijön, az a rész és ha ezt kiszorzod 100-zal, akkor megkapod százalékban.