Házifeladatban kéne egy kis segítség (lehetőleg magyarázattal)?


....%= 3/50 = ...rész , ...%= 17/20 rész = ... rész

...% =3/25 rész = ...%

(köszönöm előre is).^^



2014. okt. 1. 17:55
 1/1 Csicsky ***** válasza:

…%= 3/50 = …rész


3/50 = 0,06 rész = 0,06*100 % = 6 %


Egyszerűen elosztod a 3-at az 50-nel. Ami kijön, az a rész és ha ezt kiszorzod 100-zal, akkor megkapod százalékban.

2014. okt. 1. 22:20