2014. nov. 21. 22:16
2/5 anonim válasza:
Akkor mostagyarul, legyszíves :-P
3/5 anonim válasza:
Jajmár…
Ha egy fának 17 csúcsa van, akkor 16 éle. Legyen az 1 fokszámú csúcsainak száma x, a 4 fokszámúaké y.
x + y = 17,
(1*x + 4*y)/2 = 16.
Ebből x = 12.
Egy gráfnak akkor van Euler-körsétája, ha minden csúcs fokszáma páros, azaz mind a 12 első fokú csúcshoz be kell húzni legalább 1-1 élt. Mivel egy él kettő csúcsot köt össze, ehhez legalább 6 él kell.
Semmi ördöngősség nincs ebben a feladatban.
4/5 A kérdező kommentje:
Nem lehet véletlenül akkor is Euler-körsétát tenni, ha 2 db páratlan fokszámú csúcs található a gráfban? Nem elegendő így csak 5 él??
2014. nov. 22. 13:21
5/5 anonim válasza:
Az csak Euler-séta lesz, ne körséta. Ha van egy páratlan fokszámú csúcs, akkor hogyan fejezed be a kört?