Ezzel valaki tud valamit kezdeni? én megpróbáltam az 4x-3y=2 egyenletet behelyettesíteni a kör egyenletébe, de nem kaptam meg a megoldást :S2014. nov. 21. 20:56
1/3 anonim válasza:
tehát, a kör érinti az egyenest, vagyis a kör középpontja és az érintési pont egyrészt sugár hosszúságú, másrészt merőleges az egyenesre. megnézed mi az egyenes normál vektora, elforgtod 90 fokkal, az lesz a sugár egyenesének a normál vektora, felírod abból a normál vektorból az egyenes egyenletét ami áthalad a C(3,2) ponton, majd a 2 egyenletre, megoldod az egyenlet rendszert, s meglesz hol metszik egymást a 2 egyenes. ezután kiszámolod a metszéspont és a C távolságát.
2/3 anonim válasza:
Az egyenes érinti a kört azt jelenti, hogy a CP sugár merőleges az egyenesre.
Egyszerűen a C pontból merőlegest kell állítani a megadott egyenesre. Utána fel tudod írni a C középpontú CP sugarú kört.
Az egyenes irányvektora (3,4) ezt kapásból látjuk, mert az irányvektoros egyenes egyenlete v2*x-v1*y=valami alakú
Ez normálvektora a CP egyenesnek.
CP egyenlete:
3x+4y = 3*3+4*2
A két egyenes metszéspontja a P pont.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kijöttek az eredmények :)
2014. nov. 22. 10:39