1. a) Bontsa fel két 10-nél nagyobb szám szorzatára a következő számokat:
(1) 1111 (2) 11211 (3) 12221 (3) 12321
2014. nov. 19. 20:31
1/2 anonim válasza:
Bontsd fel prímtényezőkre!
1111= 11×101
11211 = 3×37×101
12221= 11×11×101
12321= 3×3×37×37
Ezeket már tudod kombinálni :)
2/2 neonice válasza:
(1) 1111 = 11*101
(2) 11211 = 101*111
(3) 12221 = 11*1111
(4) 12321 = 37*333
Sok sikert a szorgalmihoz!