Matek! Szorgalmi házi, de nem tudok rájönni. A feladatot nem szokványos módon kell megoldani. Valaki, ötlet?


1. a) Bontsa fel két 10-nél nagyobb szám szorzatára a következő számokat:

(1) 1111 (2) 11211 (3) 12221 (3) 12321


2014. nov. 19. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Bontsd fel prímtényezőkre!

1111= 11×101

11211 = 3×37×101

12221= 11×11×101

12321= 3×3×37×37

Ezeket már tudod kombinálni :)

2014. nov. 19. 22:16
 2/2 neonice válasza:

(1) 1111 = 11*101

(2) 11211 = 101*111

(3) 12221 = 11*1111

(4) 12321 = 37*333


Sok sikert a szorgalmihoz!

2014. nov. 19. 22:18