Eddig jutottam el:
a1=1
q=1,25
Sn=15
15=1x 1,25^(n-1)-1/1,25-1
Eddig jó? És le is tudná vezetni valaki mert én tuti hogy elronatnám...
Valamint még lennének ezek:
Egy-egy mértani sorozat tagjaira teljesülnek a következő összefüggések. Mi az első tag és a hányados?
Egyenletrendeszerekről van szó
a)
I. a1+a2=15
II. a3+a4=60
b)
I. a1+a2+a3=56
II. a2=16
c)
I. a1+a2+a3=57
II. a1-a3=15
d)
I. a1+a2=160
II. a6+a7=1215
2014. nov. 19. 18:37
2/2 anonim válasza:
a: a1+a1*q=15
a1*q^2+a1*q^3=60
a1(1+q)=15
a1*q^2(1+q)=60
elosztom a felsőt az alsóval
(a1*q^2(1+q))/(a1*(1+q))=4
egyszerűsítve:
q^2=4
q=+-2
ha q=2 akkor a1=5
ha q=-2 akkor a1=-15