Mértani sorozatos feladat: Egy lián hossza minden nap 25%-kal nő (az előző naphoz képest), első nap 1 m-es, hányadik nap lesz 15m?


Eddig jutottam el:


a1=1

q=1,25

Sn=15



15=1x 1,25^(n-1)-1/1,25-1


Eddig jó? És le is tudná vezetni valaki mert én tuti hogy elronatnám...



Valamint még lennének ezek:

Egy-egy mértani sorozat tagjaira teljesülnek a következő összefüggések. Mi az első tag és a hányados?


Egyenletrendeszerekről van szó


a)

I. a1+a2=15

II. a3+a4=60



b)

I. a1+a2+a3=56

II. a2=16



c)

I. a1+a2+a3=57

II. a1-a3=15



d)

I. a1+a2=160

II. a6+a7=1215



2014. nov. 19. 18:37
 1/2 neonice válasza:
2014. nov. 20. 00:24
 2/2 anonim ***** válasza:

a: a1+a1*q=15

a1*q^2+a1*q^3=60

a1(1+q)=15

a1*q^2(1+q)=60

elosztom a felsőt az alsóval

(a1*q^2(1+q))/(a1*(1+q))=4

egyszerűsítve:

q^2=4

q=+-2

ha q=2 akkor a1=5

ha q=-2 akkor a1=-15

2014. nov. 20. 08:40