Egy kalapács feje 20dkg, nyele 10dkg, a nyél hossza 36 cm. Hol kell a kalapácsot vízszintes helyzetben alátámasztani, hogy egyensúlyban legyen? A kalapács fejének vastagságától tekintsünk el, a nyél a kalapács fejének középpontjában van rögzítve.

Választ előre is köszönöm.
2014. nov. 19. 18:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Az alátámasztástól jobbra és balra is ugyanakkora forgatónyomatéknak kell lennie, mert ha ez nem valósul meg, akkor nem lesz egyensúlyban. Tehát a nyomatéki egyenlet:

m1*g*x = m2*g*(36-x)

20*x = 360 - 10x

x = 12


Tehát a kalapács fejétől 12 cm-re kell tenni, hogy egyensúlyban legyen.

2014. nov. 19. 18:28