Választ előre is köszönöm.2014. nov. 19. 18:19
1/1 anonim válasza:
Az alátámasztástól jobbra és balra is ugyanakkora forgatónyomatéknak kell lennie, mert ha ez nem valósul meg, akkor nem lesz egyensúlyban. Tehát a nyomatéki egyenlet:
m1*g*x = m2*g*(36-x)
20*x = 360 - 10x
x = 12
Tehát a kalapács fejétől 12 cm-re kell tenni, hogy egyensúlyban legyen.