Éva észrevette, hogy ha a 16 évvel ezelőtti életkorának 16 szorosát kivonná a 16 év múlva leendő életkorából, akkor pont azt kapná meg, hány éves volt 16évvel ezelőtt. Hány éves Éva?


2014. nov. 18. 08:59
 1/3 HSz76 ***** válasza:
100%

Éva most A éves.

A+16-(A-16)x16=A-16

A+16-16xA+256=A-16

272-15xA=A-16. / +15xA

272=16xA-16. / +16

288=16xA. / :16

18=A


Éva 18 éves.

2014. nov. 18. 09:17
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
2014. nov. 18. 09:31
 3/3 vazze001 válasza:
nem tudom
2015. ápr. 23. 19:42