Mm nem a millimeter jele?

Figyelt kérdés

Az egyik hazifeladatom helyes vegeredmenye a tankonyv szerint: 140Mm=140x10 (hatodikon)m


Az elso gondolatom az volt, hogy millimeterbol kell meterbe atvaltani,de ott ezer a valtoszam, a feladat nem mond semmit,mert szimplan annyit kell,hogy egyik mertekegysegbol a masikba atvaltani. Viszont akkor itt mit jelent az Mm? Valaki elmagyarazna? Probaltam a googleval,de egyszeruen nem ertem, mit jelolhet az Mm, ha nem a millimeteret, viszont ha valoban mm, akkor meg azt nem ertem, hogy lett millios nagysagrendu az atvaltas utan.:S Koszi elore is!


2014. nov. 18. 05:07
 1/3 anonim ***** válasza:

m...milli...10^-3

M...mega....10^6

2014. nov. 18. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2014. nov. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom! :) Nincs valami olyan oldal, ahol ossze vannak gyujtve az alapfogalmak peldakkal szemleltetve? Nagyon sokat kellene fejlodnom matekbol! Eddig nem vettek komolyan, nem is erdekelt, tanaraim se voltak jok, de elhataroztam, hogy mostantol minden eromet a matekra es a fizikara fogom osszpontositani, hisz az eletben nagyon kell.
2014. nov. 18. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!