1. Egyenlő szárú háromszög alapja 16 cm, szárai 17 cm. Mennyi a magassága,Kerület,Terület


2. Trapéz. a= 42 cm c= 24 cm

x= 9

Pitagorasz tétellel az m kiszámítás és Terület.


2014. nov. 17. 22:24
 1/8 HSz76 ***** válasza:

1)

K=16+2x17

m=gyök(17x17-8x8)=15

T=16x15/2=120

2014. nov. 17. 22:33
 2/8 HSz76 ***** válasza:

2)

Mi az x? Átló?

2014. nov. 17. 22:35
 3/8 A kérdező kommentje:

első köszönöm hát valami ilyesmi: x2+m2=b2

T=a+c*m/2 de nem értem

2014. nov. 17. 22:40
 4/8 HSz76 ***** válasza:
Így már értem.
2014. nov. 17. 22:47
 5/8 A kérdező kommentje:
akkor letudnád írni nekem légyszives?
2014. nov. 17. 22:48
 6/8 HSz76 ***** válasza:
Az alap 42, a teteje 24. A kettő különbsége 18. Annak fele 9. Azaz, ez egy szabályos trapéz. X az alap része. x2+m2=b2 ebből m a trapéz magassága, b a 3. oldala atrapéznak. De se m, se b nem ismert, így ezt nem lehet megoldani.
2014. nov. 17. 22:53
 7/8 HSz76 ***** válasza:
Ha pl. Kerülete meglenne, akkor ki lehetne számítani.K=2b+a+c Ebből kijönne a b.
2014. nov. 17. 22:56
 8/8 A kérdező kommentje:
ohh..értem így:) köszönöm szépen!
2014. nov. 17. 23:01