1. Egyenlő szárú háromszög alapja 16 cm, szárai 17 cm. Mennyi a magassága,Kerület,Terület
2. Trapéz. a= 42 cm c= 24 cm
x= 9
Pitagorasz tétellel az m kiszámítás és Terület.
2014. nov. 17. 22:24
1/8 HSz76 válasza:
1)
K=16+2x17
m=gyök(17x17-8x8)=15
T=16x15/2=120
3/8 A kérdező kommentje:
első köszönöm hát valami ilyesmi: x2+m2=b2
T=a+c*m/2 de nem értem
2014. nov. 17. 22:40
5/8 A kérdező kommentje:
akkor letudnád írni nekem légyszives?
2014. nov. 17. 22:48
6/8 HSz76 válasza:
Az alap 42, a teteje 24. A kettő különbsége 18. Annak fele 9. Azaz, ez egy szabályos trapéz. X az alap része. x2+m2=b2 ebből m a trapéz magassága, b a 3. oldala atrapéznak. De se m, se b nem ismert, így ezt nem lehet megoldani.
7/8 HSz76 válasza:
Ha pl. Kerülete meglenne, akkor ki lehetne számítani.K=2b+a+c Ebből kijönne a b.
8/8 A kérdező kommentje:
ohh..értem így:) köszönöm szépen!
2014. nov. 17. 23:01