2014. nov. 16. 20:51
2/6 anonim válasza:
(360 / 20) / 2 = 9 (sokszög)
Átlóinak száma n*(n-1)/2 = 36
3/6 anonim 



válasza:





Holonkandúr elfelejtette definiálni n-t:
n = 360°/20° = 18
a sokszög oldalainak száma, és a sokszög oldalait is átlónak számolta, így jött ki a számukra az
n*(n - 1)/2 = 153,
azonban az oldalakat nem szoktuk átlónak venni, így a helyes válasz a kérdésre
n*(n - 3)/2 = 135.
4/6 anonim 



válasza:





*Holokandúr
Ezúton is bocsánatot kérek!
5/6 anonim válasza:
Közben én is rájöttem hogy elrontottam, köszi a helyesbítést :)
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. nov. 16. 21:22