kongruencia, számelmélet2014. nov. 16. 17:01
1/1 anonim válasza:
Létezik olyan egész y, hogy 202x-157=203y. Innen x=(203y+157)/202. Ennek egyik megoldása az y=202-157, mert
202|(203*202-157*203+157). Tehát ha y=45, akkor x=46.
Ez a számpár alapmegoldásnak is tekinthető. Sz. Gy.