Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 2 oldal érvelést kell írnom...

2 oldal érvelést kell írnom az alábbiakból. Valaki írna valamennyit róla? Nekem nem nagyon megy ez az érvelés.

Figyelt kérdés

A televízió nagyon sokszor döntően beleavatkozik a családok életvitelébe, szokásaiba, közös étkezéseibe, ezeket megszünteti vagy átformálja.


A család bizonyos értelemben elnémul egymás felé, megszűnnek a „haszontalan", de szórakoztató, az összetartozás érzését növelő bensőséges beszélgetések, együttlétek. Sokszor a vendégségeket is a televízió vagy a videó uralja.


2010. jan. 28. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Nem, írd meg te, nehogy már mi csináljuk a házidat! Kis hülye! :)
2010. jan. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jó.. nem lehet mindenki annyira okos, mint te.. aki jól tud érvelni, vagy fogalmazni. Vannak olyanok is, akiknek ez nem megy. És ilyen vagyok én. Meg nem az olyanok válaszát kérem, akik nem segítenek. Nem várom el a 2oldalt, csak hogy legyen valami. És ne aggódj, közben én is dolgozom rajta, hogy majd összehasonlítsam. És amíg nem tudod, hogy milyen vagyok, ne osszál, hogy hülye vagyok. Kössz.

És ez nem azt jelenti, hogy ha ez nem megy nekem, akkor másból is tök hülye vagyok.

2010. jan. 28. 16:19
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Én vagyok az első is, megesett rajtad a szivem.:)


A tévé iszonyatosan befolyásolja az embereket, családokat. Főleg a fiatalkorúak a legbefolyásolhatóbbak, akiknek még nem fejlődött ki teljesen a saját személyiségük. Sok fiatal a tévéből "táplálkozik", ott lesi el a stílust illetve a tévében látott emberek lesznek a példaképei. Vegyük például az emo stílust, ami akkor kezdett el Magyarországon divatba jönni, mikor a Tokio Hotel mejelent első zenéjével. Az összes tizenéves lány beléjük volt szerelmes, illetve a fiúk is rájuk szerettek volna hasonlítani. Az anorexiás modellek és a tévében látott "álomnők" nagyon nagy hatással vannak az átlag nőkre, háziasszonyokra, feleségekre, akik azt látják, hogy a tévében ajnározott nők nagy százaléka nádszálkarcsú, szilikoncicis, hosszú szőke hajú és álomszép. Természetesen mindenki ilyen akar lenni, sokszor a normál testalkatú nők is emiatt lesznek anorexiások és fogyókúráznak éjjel-nappal.



Na, ebből el tudsz indulni, többre most nincs időm.

2010. jan. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hm.. hát nagyon szépen köszönöm, bár tényleg nem esett jól az első kis hülye beszólásod.. de tényleg köszi. aranyos vagy! :)
2010. jan. 28. 17:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Beszélgetés helyett esténként, amikor összejön a család, tévéznek. A legtöbb embernek az első dolga, hogy bekapcsolja. Sokan nem bírják elviselni a csendet. Az egyedülálló idősek családtagnak tekintik a sorozatok szereplőit, rosszul vannak, ha lemaradnak egy epizódról. Ezért sokszor nem járnak társaságba.

Sok szülő elektromos bébiszitternek használja a tévét, bekapcsolja, a gyerek bámulja és le van róla gond. Sokszor a vacsorát is a tévé előtt fogyasztják. Nem olvasnak, nem járnak társaságba, nem társasoznak vagy kártyáznak. Ha véletlen áramszünet van, alig tudnak mit kezdeni egymással a családtagok.

Beletehetnéd azt is, hogy a kutatások szerint átlag hány órát tévézünk (nézz utána).

2010. jan. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi!! :)
2010. jan. 28. 22:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!