Ha egy gáz térfogatát 20%-al csökkentjük, és hőmérsékletét delta T=12 K-nel növeljük, akkor a nyomása 30%-al nő. Mekkora volt a kezdeti Tk hőmérséklet?

2014. nov. 11. 19:52
 1/4 Angelo84 ***** válasza:

0,8V*1,3P/(T+12K)=P*V/T


ha jól emlékszem.

2014. nov. 11. 20:06
 2/4 A kérdező kommentje:
csak ez a megoldás van ? , mert az eredmény meg van adva és 300 K kellene legyen ..
2014. nov. 11. 20:29
 3/4 Silber ***** válasza:

A megoldás jó, csak egyszerűsítsd tovább a következő formulára:

1,3*0,8/(T+12)=1/T

Kirendezve T-re T=300 K.

2014. nov. 11. 20:38
 4/4 Angelo84 ***** válasza:
p*V/T az állandó, csak ennyit akartam nyomatékosítani, gondoltam majd Te megoldod azt, amit Silber kolléga megtett utólag. Na mindegy, bocsi. :)
2014. nov. 11. 20:40