2014. nov. 10. 14:06
2/4 anonim válasza:
10=2*5
tehát az 1és a 4-dik hatványú prímszám szorzata lesz.
Ebből a legkissebb
2^4*3=48
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes válaszokat, én is erre gondoltam, de nem voltam biztos magamban. :)
2014. nov. 10. 20:30
4/4 anonim válasza:
Esetleg még mondhatnánk azt, hogy 10 = 1*10, de akkor 3^0*2^9-en lenne a megoldás, ami nagyobb, tehát nem jó.