Melyik az a legkisebb pozitív egész szám, amelynek pontosan 10 darab osztója van?


2014. nov. 10. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A 48.
2014. nov. 10. 14:22
 2/4 anonim ***** válasza:
97%

10=2*5

tehát az 1és a 4-dik hatványú prímszám szorzata lesz.

Ebből a legkissebb

2^4*3=48

2014. nov. 10. 14:57
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes válaszokat, én is erre gondoltam, de nem voltam biztos magamban. :)
2014. nov. 10. 20:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Esetleg még mondhatnánk azt, hogy 10 = 1*10, de akkor 3^0*2^9-en lenne a megoldás, ami nagyobb, tehát nem jó.
2014. nov. 10. 22:22