Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Újságcikk készítés 9. osztályb...

Újságcikk készítés 9. osztályban, de hogyan?

Figyelt kérdés
Azt a feladatot kaptuk, hogy mindenki csináljon egy újságcikket, legalább 4 db A/4-es lap terjedelemben. Legyen benne 2 db saját hír. (de mi? ) 1 db riport (kivel, miről) 1 rövid saját tudósítás Legalább 1 db reklám (ez azt hiszem menni fog) Legyen valami címe az újságnak Legyen 1-2 alkategória .Ahhoz kellene segítség, hogy mi legyen az újság címe, milyen alkategóriák legyenek,1 riport kellene nekem még (nekem mindegy kivel, azt sem bánom ha Hófehérke lesz a riportalany, csak legyen) meg 1 tudósítás kellene még nekem! Köszönöm a segítséget előre is!
2010. jan. 27. 15:08
 1/1 anonim válasza:
100%

Szija.Négy évig voltam suli lap főszerkeztő, nem garantálom hogy jó lesz de remélem tudok Neked segíteni.

Mit szólnál egy suliújsághoz? nem hiszem hogy bele kellenne másznod egy komoly témájú lapba és hidd el ezzel is sikert érhetsz el.Nagyon nagy előnye, hogy nem kell hozzá nagy képzelőerő hisz iskolás vagy:)

A címed lehet modjuk: SULISOK(K)

Első lapon a vezető hir legyen a félév megnyitó ünnepség..jó hosszasan rizsázol az igazgató úr/nő megható beszédéről stb...Aztán még egy hír kell, gondolkozz mi történt a suliban mostanság? verseny, kirándulás, akármi

Interjú egy tanárral és te szorgalmas vagy igy egy diákkal is készítesz. Tudosítás pedig egy foci mecsről vagy egy kézi mecsről házi bajnokság vagy akármi:)

Ha valami kérdésed van, itt vagyok és igyekszem válaszolni:)

2010. jan. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!