Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Olvasónaplóhoz 1. osztályban...

Olvasónaplóhoz 1. osztályban hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Segítek egy első osztályos gyereknek az olvasónaplójában,tulajdinképpen keten fogjuk megcsinálni,és a mazsola című könyv van feladva.Fejezetenként kell belőle leírást adni.az első fejezethez ezt találtam ki,persze nem ez lesz a végső változat,mert vele együtt fogjuk majd még kitalálni hogy is legyen,ez csak vázlat.:A Futrinka utca végén élt Manófalvi Manó egy kalapban.Ezt a kalapot azonban elfújta a szél,így más lakás után kellett keresnie a Manónak.A mezőn talált egy tököt,így ez lett az új háza.A környékbeli állatok mind meg akarták enni ezt a tökházat.Egy nap hangos csámcsogást hallott,kinézett,és egy malacot látott,aki épp a házát rágcsálta.A kismalac,akit Mazsolának hívtak,elmondta hogy nagyon éhes,és nincs hová mennie.A manónak megesett rakta a szíve és adott neki kukoricalepényt,és megengedte hogy nála lakjon.Mazsola jól belakmározott és elaludt a kályhalyukban.

ez szerintetek jó?nem túl rövid v hosszú,ez alapján értitek hogy nagyjából miről lehet szó?


2011. aug. 9. 12:58
 1/7 A kérdező kommentje:

vagy inkább így:(a befejező mondaton javítottam egy kicsit.)

A Futrinka utca végén élt Manófalvi Manó egy kalapban.Ezt a kalapot azonban elfújta a szél,így más lakás után kellett keresnie a Manónak.A mezőn talált egy tököt,így ez lett az új háza.A környékbeli állatok mind meg akarták enni ezt a tökházat.Egy nap hangos csámcsogást hallott,kinézett,és egy malacot látott,aki épp a házát rágcsálta.A kismalac,akit Mazsolának hívtak,elmondta hogy nagyon éhes,és nincs hová mennie.A manónak megesett rajta a szíve és adott neki enni kukoricalepényt,és megengedte hogy nála lakjon.Mazsola ezt nagyon megköszönte, és az evés után el is aludt a kályhalyukban..

2011. aug. 9. 13:02
 2/7 anonim ***** válasza:

Bocs, de 1. osztályban hogy kérhetnek olyan olvasónaplót, amiben a kisgyerek LEÍRJA a tartalmat, ha még általában se olvasni, se írni nem tudnak? Hiszen nem első osztályban tanulják az ABC-t, írást, olvasást?


Furcsa ez a helyzet...

2011. aug. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Most lesz 2. osztályos a gyerek,ha jól értem. Szerintem ez jó,én értettem,ne írjatok ennél többet.
2011. aug. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Olvasónaplóhoz 1. osztályban..."

?

2011. aug. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is furcsállottam,de mostanában már így van,én most leszek tizedikes,és nekem is 2.osztály első félévében ki kellett olvasnom a vukkot,ami ugye nem egy rövid könyv 2.osztályos gyereknek és egy hozzátartozó 30 oldalas kérdésekkel teli füzetet kellett kitöltenem.Amúgy köszi,szerintem si ennyi bőven elég,lehet hogy még sok is,majd meglátjuk :)
2011. aug. 9. 13:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok.

A kisgyerek most 1. osztályos vagy 2. osztályos lesz? Ez még nem egyértelmű számomra, bár nekem az jön le, hogy még csak 1. osztályos lesz.


Egyébként az előző válaszomban _nem_ a kérdés kiírójának szavait vontam kétségbe, stb. hanem ha még csak most lesz 1. osztályos a kisgyerek, de már ÍRÁSBAN kérnek olvasónaplót tőle, az azért durva.


Nem lehet, hogy a szülőnek kellene elolvasnia neki, és a kisgyerek pedig rajzol - így lenne egy olvasónapló? :)

2011. aug. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja,értem utolsó hogy mit nem értesz,most volt elsős a kisfiú tehát most lesz másodikos.szerinted ez jó akkor?nem túl hosszú?nem túl részletes?
2011. aug. 9. 14:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!