Négy mókus megevett 1999 diót, mindegyikük legalább 100at. Az első többet evett, mint barmelyiki társa. A második és a harmadik eggyütt 1265öt evett. Hányat evett az első?

2014. nov. 7. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:

a+b+c+d=1999

b+c=1265

----

a+d=1999-1265=734


A legjobb esetet feltételezzük, vagyis hogy b=633-at, míg a c=632-t evett meg. Mivel tudjuk, hogy mindegyik legalább 100-at evett meg, ezért az a+d=734 egyenletből látható, hogy csak úgy teljesülhet, hogy az első ette a legtöbbet, ha a 734-ből 634-et ő evett, míg a negyedik mókus csak 100-at.

Tehát a válasz: 634-et.


Ui: Ha máshogy osztod fel a második és a harmadik mókus összkajáját, akkor a többi feltétel nem teljesül, ezért aozk nem jók.

2014. nov. 7. 17:43
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megoldást.
2014. nov. 7. 20:49