Bontsuk a 60-at három részre úgy, hogy ha az első részből 3-at elveszünk, a második részhez 3-at adunk, a harmadik részt 3-mal elosztjuk, akkor mindig ugyanazt a számot kapjuk. Melyik ez a három szám?

2014. okt. 17. 17:38
 1/1 anonim ***** válasza:

a+b+c=60

a+3=b-3

c/3=b-3

c=66-2b

3b-9=66-2b


5b=75


b=15

c=36

a=9

2014. okt. 17. 18:08