Koszinusztétel! Mit rontok el? Miért nem jön ki az eredmény? (lent)


Elég rosszul állok matekból.Holnapő írunk,ennek jól kéne sikerülnie.Értem,hogy megy,csak nem akar kijönni az eredmény,akárhányszor számolom.Szóval.A háromszögnek megvan adva 3 oldala.c=8.4 a=4.9 b=6.7

Mennyi a gamma?

Felírom rá a képletet

8.4(2)=4.9(2)+6.7(2)-2*4.9*6.7 cos gamma

70.56=24,01+44,89-65,66cosgamma

70,56=68,9-65,66 cos gamma Akkor a 70,56-ból kivonom a 68,9-et az 1.66=-65,66 cos gamma

És akkor elosztom az 1.66-ot -65.66al

Akkor cos gamma =0,0252 és akkor shift cosinus és gamma egyenlő 88,55

Nekem ennyi jött ki.De az eredmény az valamilyen 92.Mit rontok el?Segítsetek.



2014. nov. 6. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:

A visszakeresésnél van valami hiba.

Számológépen: SHIFT (2ndm vagy INV) cos -0.0252 az 91.44 fok.

2014. nov. 6. 19:42
 2/7 anonim ***** válasza:

"És akkor elosztom az 1.66-ot -65.66al "


Ez egy negatív szám lesz.


cos gamma = - 0,0252


gamma = 91,45 fok.


Ha +0,0252-vel számolsz tényleg 88,5fok jön ki, de az hibás.

2014. nov. 6. 19:44
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi.És hogyan tudok minusszal számolni számológépen?
2014. nov. 6. 19:46
 4/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok ismét.

Most látom, hogy a végén az előjelét elírtad! Te nem mínusszal kerested vissza!

2014. nov. 6. 19:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Van egy olyan gomb a számológépen, hogy +/-; ez a szám ellentettjét veszi. Aztán az így kapott számra ugyanúgy.
2014. nov. 6. 19:58
 6/7 A kérdező kommentje:
Hogyan tudom számológépben minusszal visszakeresni?
2014. nov. 6. 19:59
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
Hajjaj... Számológéptől függ, hogyan kell. Jobb lesz neked, ha belegondolsz a koszinuszfüggvénybe: \cos\alpha=\cos(180-\alpha), innentől már tudod, hogyan kapod meg.
2014. nov. 7. 08:09