X értéke = 5.
és nem 0/0 nak kéne kijönni.
a teljes egyenlet:
(2(x-5)*10)
------------
2(2x-10)
ennek az eredménye elvileg 5 de kétlem.
2014. nov. 5. 13:30
11/19 A kérdező kommentje:
Hülye kérdés de a grafikon alapján látszik, hogy 5-nél 0 ?
2014. nov. 5. 13:52
12/19 anonim válasza:
Szerintem az x tengelyen az 5-nél rajzolsz egy x-et (mert 0 az érték)
13/19 anonim válasza:
Meg az y-on is ugyanígy, mivel két egyenlet van
14/19 anonim válasza:
Összehúzod és tádáám :) kész a parabola (?)
16/19 A kérdező kommentje:
2014. nov. 5. 14:08
17/19 A kérdező kommentje:
5-nél valóban 5 a határ értéke.
Már pedig azért mert:
(2(x-5)*10)
------
4(x-5)
ha ezt egyszerűsíted azt kapod hogy
1*10 = 10
alul meg a 4 ből lesz kettő a zárójel kiesik így
10/2=5 mint határérték.
és mivel x=5 ezért ha nézed a grafikont ott valóban 5 a határérték elvileg.
2014. nov. 5. 14:11
18/19 A kérdező kommentje:
És igazából én sem rontottam el csak rosszul egyszerűsítettem le. mert nem szabad külön külön kiszámolni mert úgy teljesen mást kapsz.
íme a levezetés:
2014. nov. 5. 14:18
19/19 anonim válasza:
eredmény kijött, csak rossz a levezetésed. Nem cserélheted le 10-re a zárójelben lévő részeket, úgy, hogy a többi x-et nem helyettesíted be. Ezt a zárójeles tagot hagyjad meg a végéig, ahol jelzed, hogy ez 10-be tart, és ezért 10/2=5