Mi a megoldása ennek a matek feladatnak?

Egy mennyiség 20%-a 36 kg-mal kevesebb, mint ugyanannak a mennyiségnek a 30%-a. Mekkora ez a mennyiség?
2014. nov. 4. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A 20% 10%-kal kisebb, mint a 30%.


Vagyis a mennyiség 10%-a éppen 36kg

A mennyiség 360kg.


Vagy ha a képleteket jobban szereted:

x*0,2+36 = x*0,3

2014. nov. 4. 21:18
 2/3 kanyarvadasz válasza:
360
2014. nov. 4. 21:22
 3/3 anonim ***** válasza:

x*0,2=x*0,3-36


0,1x=36

x=360

360 kg ez a mennyiség.

2014. nov. 4. 21:24