Egy mennyiség 20%-a 36 kg-mal kevesebb, mint ugyanannak a mennyiségnek a 30%-a. Mekkora ez a mennyiség?2014. nov. 4. 21:14
1/3 anonim válasza:
A 20% 10%-kal kisebb, mint a 30%.
Vagyis a mennyiség 10%-a éppen 36kg
A mennyiség 360kg.
Vagy ha a képleteket jobban szereted:
x*0,2+36 = x*0,3
3/3 anonim válasza:
x*0,2=x*0,3-36
0,1x=36
x=360
360 kg ez a mennyiség.