Hogy kell kiszámolni, hogy 16-nak mennyi a négyötöd része?

vagy 57-nek a kétnyolcad része?
2014. nov. 4. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:

GONDOLKODJ!!!

Ha azt kérdeznénk, hogy egy ötöd rész mennyi, akkor mit tennél? Annak hányszorosa a négy ötöd?

2014. nov. 4. 14:07
 2/10 anonim ***** válasza:

16 egyötöde = 16/5

négyötöde = 4*16/5


Bármely szám (n) x-ed része n/x

vagyis megszorzod a törttel az kívánt számot:

57 * 2/8 = 114/8 = 57/4

2014. nov. 4. 14:07
 3/10 anonim ***** válasza:

Elosztod a nevezővel, majd megszorzod a számlálóval.


Azt ugye tudod, hogy a négyötödnél melyik a nevező, és melyik a számláló?

2014. nov. 4. 14:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Beszorzod 4/5-el.
2014. nov. 4. 14:19
 5/10 A kérdező kommentje:
A felső a számláló az alsó nevező .. ugye ? :))
2014. nov. 4. 14:24
 6/10 anonim ***** válasza:

16x4/5=64/5=12 4/5

64:5=12,8

57x1/4=57/4= 14 1/4

57/4=14,25

2014. nov. 4. 14:27
 7/10 anonim ***** válasza:
És amúgy igen.
2014. nov. 4. 14:27
 8/10 A kérdező kommentje:
Kösziiiiiii :D
2014. nov. 4. 14:37
 9/10 anonim ***** válasza:
A mai iskolásoknak nincs matekkönyvük???????
2014. nov. 4. 14:53
 10/10 anonim ***** válasza:
De van, csak arra hivatkoznak, hogy diszkalkuliások...
2014. nov. 4. 16:55