8. osztályos matek szöveg értés. Valaki segítene megoldani? (Megy a zöld kéz )


Első feladat


Melyik számra gondoltam,ha a szám kètszereséhez hozzáadta a szám háromszorosát,az eredmènyt megszorozta 3-mal,hozzáadott 5-öt és amit így kapott azt elosztotta 2-vel ,majd közölte hogy az eredmény 40.


Másosik feladat

EGY 12 évfolyamos suliba összesen 850 gyerek jár .A gimnáziumi osztályokba 120-szal kevesebben ,mint az általánosba.

Hány általános és gimnazista jár az iskolába?


2014. nov. 2. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:

1. 5

2. 365 meg 485

Elsőnél visszafelé kell számolni, a másodiknál meg van az

x+(x+120)=850. -120

x+x=730 /2

x= 365

2014. nov. 2. 15:09
 2/8 anonim ***** válasza:

Az első feladatnál a megoldás az 1:

Ha megadta a végeredményt, akkor pofon egyszerű csak visszafelé kell elvégezni a műveleteket: 40:2=20; 20-5=15;15:3=5;5-3=2;2:1=1

2014. nov. 2. 15:09
 3/8 anonim válasza:
Vagy az elsőnél egyenlettel is ki lehet számolni: [(2x+3x)*3+5]:2=40 ha kell ehhez a fajta megoldáshoz a levezetés csak szólj
2014. nov. 2. 15:12
 4/8 anonim ***** válasza:

5 a megoldás.

(

Tehát 5*2 az 10, 5*3 az 15, az 25.

25*3 az 75

75+5=80

80/2=40

2014. nov. 2. 15:20
 5/8 A kérdező kommentje:
Kőszi mindenkinek megy a uöld kéz .Van még egy hasonló feladat ami hosszabb abba is tudna valaki segíteni?
2014. nov. 2. 16:00
 6/8 A kérdező kommentje:

De a 2mfeladatot hogy kell megoldani?

És ugye az elsőnek 1 az eredménye?

2014. nov. 2. 16:02
 7/8 A kérdező kommentje:

Káromkodni azt kell!

Vègül is én 6.-os vagyok(még nem tanultam) csak a testvérem kèrte,hogy írjam ki a kérdést ....

2014. nov. 2. 16:38
 8/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó valaszt egy olyan embernek írtam aki káromkodott,de letörölték emiatt.
2014. nov. 2. 17:16