Nem tudom ezt megcsinálni, ez az utolsó, nagyon kérem valaki meg tudná csinálni? Akkor megérteném.
5^x+1 - 4 * 5^x + 5^x+2 = 3250
Kérem valaki, SOS
2014. nov. 2. 09:56
1/1 anonim válasza:
gondolom az x+1 és x+2 a hatványba van.
5*5^x-4*5^x+25*5^x=3250
5^x(5-4+25)=3250
5^x*26=3250 /:26
5^x=125
5^x=5^3
x=3