Ez az utolsó törtes házi, a többit értem ez az egy kellene valaki segítene?
(1/8) az x.-en = 1/32
Fogalmam sincs hogy kell SOS
2014. okt. 29. 12:47
1/1 Wadmalac válasza:
(1/8)^x felírható úgy is, hogy 1^x/8^x.
1^x=1 (egynek minden hatványa 1)
Vagyis 1/(8^x)=1/32
Keresztbeszorzás (mkét oldalt beszorzod 32*8^x-nel) után megmarad a 32=8^x
8^x=(2^3)^x ami 2^(3*x), 32=2^5
Így az alapok és kitevők egyenlősége alapján
3*x=5
x=5/3