Valki segítene? Nem tudom megcsinálni


Ez az utolsó törtes házi, a többit értem ez az egy kellene valaki segítene?


(1/8) az x.-en = 1/32


Fogalmam sincs hogy kell SOS



2014. okt. 29. 12:47
 1/1 Wadmalac ***** válasza:

(1/8)^x felírható úgy is, hogy 1^x/8^x.

1^x=1 (egynek minden hatványa 1)

Vagyis 1/(8^x)=1/32

Keresztbeszorzás (mkét oldalt beszorzod 32*8^x-nel) után megmarad a 32=8^x

8^x=(2^3)^x ami 2^(3*x), 32=2^5

Így az alapok és kitevők egyenlősége alapján

3*x=5

x=5/3

2014. okt. 29. 13:24