nem házifeladat, hanem egy vizsga kérdés és bekell küldeni!
Egy 2,4m széles és 3,8m magas ajtóra átlósat kell tenni. Mekkora ennek hossza?
Levezetést is kaphatok? :)
Köszönöm!
2014. okt. 28. 17:11
1/3 anonim válasza:
Rajzold fel egy papírra, úgy egyszerűbb.
Háromszög egyik oldala (a = szélesség) 2,4m
Háromszög másik oldala (b = magasság) 3,8m
Behúzod az átlót, a háromszög harmadik oldalát, és a 2 ismeretlen oldalból már ki lehet számítani Pitagorasz-tétellel a 3. oldalt.
2,4^2 + 3,8^2 = c^2
5,76 + 14,44 = c^2
20,2 = c^2 /gyökvonás
c = 4,5 (nem pontosan, de megközelítőleg)
2/3 anonim válasza:
nem mondd hogy pitagorasz tételéről még nem hallottál
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Már értem a dolgot!!! :)
2014. okt. 30. 16:16