MATEMATIKA! 10. évf. Egy 2,4m széles és 3,8m magas ajtóra átlósat kell tenni. Mekkora ennek hossza?


nem házifeladat, hanem egy vizsga kérdés és bekell küldeni!


Egy 2,4m széles és 3,8m magas ajtóra átlósat kell tenni. Mekkora ennek hossza?


Levezetést is kaphatok? :)


Köszönöm!


2014. okt. 28. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Rajzold fel egy papírra, úgy egyszerűbb.

Háromszög egyik oldala (a = szélesség) 2,4m

Háromszög másik oldala (b = magasság) 3,8m


Behúzod az átlót, a háromszög harmadik oldalát, és a 2 ismeretlen oldalból már ki lehet számítani Pitagorasz-tétellel a 3. oldalt.


2,4^2 + 3,8^2 = c^2

5,76 + 14,44 = c^2

20,2 = c^2 /gyökvonás

c = 4,5 (nem pontosan, de megközelítőleg)

2014. okt. 28. 17:24
 2/3 anonim ***** válasza:
nem mondd hogy pitagorasz tételéről még nem hallottál
2014. okt. 29. 16:49
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Már értem a dolgot!!! :)
2014. okt. 30. 16:16