Milyen magas hegy(x) tetején áll az a 35 m magas kilátótorony, amelynek alját 13, tetejés 14,5 fokos emelkedési szögben látni?
Eddig elutottam, megvan a rajz,azt is tudom, hogy szögfüggvénnyel kéne megoldani, de ugye ket egyenlet van amiben megvan egy kozos (tg13=x/y es tg14,5=35+x/y) ki kene fejezni de meg az se megy.
2014. okt. 26. 21:10
1/2 anonim válasza:
Y-nal beszorzol.
Y*tg 13 = x
Y*tg 14,5=x+35
A 2. Egyenletbe behelyettesited y-t.
Y*tg 14,5 = y* tg 13 + 35
Innen
Y*(tg 14,5-tg 13) = 35
Beutod szamologepbe a ket tangens kulonbseget, osztasz es kijon y. 1. Egyenletbe visszairod es megvan x.
2/2 Tom Benko válasza:
És ha elosztja a kettőt egymással, még az y sem fog kelleni.