Matek házi kérlek segutsetek!?


Milyen magas hegy(x) tetején áll az a 35 m magas kilátótorony, amelynek alját 13, tetejés 14,5 fokos emelkedési szögben látni? 

Eddig elutottam, megvan a rajz,azt is tudom, hogy szögfüggvénnyel kéne megoldani, de ugye ket egyenlet van amiben megvan egy kozos (tg13=x/y es tg14,5=35+x/y) ki kene fejezni de meg az se megy.



2014. okt. 26. 21:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Y-nal beszorzol.


Y*tg 13 = x

Y*tg 14,5=x+35


A 2. Egyenletbe behelyettesited y-t.


Y*tg 14,5 = y* tg 13 + 35

Innen

Y*(tg 14,5-tg 13) = 35


Beutod szamologepbe a ket tangens kulonbseget, osztasz es kijon y. 1. Egyenletbe visszairod es megvan x.

2014. okt. 27. 07:51
 2/2 Tom Benko ***** válasza:
És ha elosztja a kettőt egymással, még az y sem fog kelleni.
2014. okt. 27. 08:00