(40n+200)/n+1 miért egyenlő 40+( 160/(n+1) )-el ? Köszi2014. okt. 25. 14:56
2/3 A kérdező kommentje:
Igen, két féle jegyzetben is ugyanígy van írva, csak levezetve nincs, hogy miért.
2014. okt. 25. 15:20
3/3 anonim válasza:
40n + 200-at szétbontjuk úgy, hogy (40n + 40) + (160)
Tagonként elvégezve az osztást:
(40n+200)/(n+1) = (40n+40)/(n+1) + (160)/(n+1) =
40 + 160 / (n+1)