Egyenlet átrendezés, hogyan jött ki?

(40n+200)/n+1 miért egyenlő 40+( 160/(n+1) )-el ? Köszi

2014. okt. 25. 14:56
 1/3 anonim válasza:
Biztos,hogy ez az eredmény?
2014. okt. 25. 15:08
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, két féle jegyzetben is ugyanígy van írva, csak levezetve nincs, hogy miért.
2014. okt. 25. 15:20
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

40n + 200-at szétbontjuk úgy, hogy (40n + 40) + (160)


Tagonként elvégezve az osztást:


(40n+200)/(n+1) = (40n+40)/(n+1) + (160)/(n+1) =

40 + 160 / (n+1)

2014. okt. 25. 15:33