Fizika 10. osztályos feladat?


Függőleges helyzetű alul nyitott felül zárt hengerben lévő 80 000 Pa nyomású gázt surlódásmentesen mozgatható dugattyú zár el a külvilágtól. A henger keresztmetszete 2dmˇ2. Mekkora a dugattyú tömege ha már hosszabb ideje nyugalomban van és a külső légnyomás 10ˇ5 Pa?

A, 4 kg B, 40 kg C,16 kg D,160 kg



2014. okt. 19. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:

A külső légnyomás egyensúlyban van a belsővel, vagyis 10^5 - 8*10^4 = 20000 Pa nyomást kell "fedeznie" a dugattyú tömegének. Tudjuk, hogy a nyomás p=F/A, vagyis erő/felület.

p=20000

F=m*g

A=0.02 m^2


Minden ismert már, kivéve a tömeget, ki tudod már te is számolni.

2014. okt. 19. 13:30
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2014. okt. 19. 14:45