Függőleges helyzetű alul nyitott felül zárt hengerben lévő 80 000 Pa nyomású gázt surlódásmentesen mozgatható dugattyú zár el a külvilágtól. A henger keresztmetszete 2dmˇ2. Mekkora a dugattyú tömege ha már hosszabb ideje nyugalomban van és a külső légnyomás 10ˇ5 Pa?
A, 4 kg B, 40 kg C,16 kg D,160 kg
2014. okt. 19. 13:18
1/2 anonim válasza:
A külső légnyomás egyensúlyban van a belsővel, vagyis 10^5 - 8*10^4 = 20000 Pa nyomást kell "fedeznie" a dugattyú tömegének. Tudjuk, hogy a nyomás p=F/A, vagyis erő/felület.
p=20000
F=m*g
A=0.02 m^2
Minden ismert már, kivéve a tömeget, ki tudod már te is számolni.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2014. okt. 19. 14:45