Mi a valószínűsége, hogy papír héjú mandulát veszünk? (bővebben lent)


Véletlenül összekeveredett 3kg keserűmandula,2kg papírhéjú és 5kg kemény héjú ehető mandula,amelyek külsőre nem különböztethetők meg.Ha kiválasztunk egy mandulát,akkor mi a valószínűsége annak,hogy papírhéjú mandulát veszünk ki?



Ezek a lehetséges válaszok:

A:2/10(kettőtized)=1/5(egyötöd)

B:2/8=1/4

C:10/2=5

D:8/2=4



Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. okt. 17. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:

A -> jó válasz.

egyébként a C és D már alapból lehetetlen mert valószínűség nem lehet 1-nél több...

megoldás: add össze 3+2+5=10

ebből 2kg papír héjú

2/10=1/5

2014. okt. 17. 16:29
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. okt. 18. 19:15