Véletlenül összekeveredett 3kg keserűmandula,2kg papírhéjú és 5kg kemény héjú ehető mandula,amelyek külsőre nem különböztethetők meg.Ha kiválasztunk egy mandulát,akkor mi a valószínűsége annak,hogy papírhéjú mandulát veszünk ki?
Ezek a lehetséges válaszok:
A:2/10(kettőtized)=1/5(egyötöd)
B:2/8=1/4
C:10/2=5
D:8/2=4
Előre is köszönöm a válaszokat!
2014. okt. 17. 16:26
1/2 anonim válasza:
A -> jó válasz.
egyébként a C és D már alapból lehetetlen mert valószínűség nem lehet 1-nél több...
megoldás: add össze 3+2+5=10
ebből 2kg papír héjú
2/10=1/5
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. okt. 18. 19:15