Százalékszámítás? Hogyan?

Vki.segítene a százalékszámításban,hogy hogy kell?
2010. jan. 24. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Beírtam a googleba, hogy "százalékszámítás" és hihetetlen jó honlapokat hozott be...
2010. jan. 24. 12:47
 2/12 anonim válasza:
62%

pl: mennyi 10-nek az 50%-a?

a (alap)=10

p (százalékláb)=50%

e (százalékérték)=?


e=a*p:100 (írásban a-szor p per 100)

=10*50:100=50

e=50


ez így bonyolultnak tűnik, de nem tudom egyszerűbben elmagyarázni, mindenképpen beszélj a tanároddal, ha később sem érted meg!

2010. jan. 24. 12:48
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

pl

100 50%a

100*0.50


100 5%a

100*0.05

2010. jan. 24. 12:49
 4/12 anonim válasza:
97%

Minket úgy tanítottak, hogy ha valaminek az X %-a kell (X bármennyi lehet), akkor a valamit elosztjuk 100-zal, akkor megkapjuk a valaminek az 1%-át, és ezt beszorozzuk X-szel, és megkapjuk az X %-át.


Pl.: 100-nak az 50%-a 50, 100/100=1 -> 1*50=50

Mindent vissza lehet vezetni erre, ha másképp nem megy. Van gyorsabb megoldás is, de ez az első lépés, amivel meg lehet érteni.

2010. jan. 24. 12:55
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
2010. jan. 24. 12:59
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Alap=a

Érték=e (az érték az ami az alapnak a százaléka)

Százalékláb=p (ez mögött van %jel)


Az alapot így számoljuk ki:

a=e/p*100

Az értéket így számoljuk ki:

e=a*p/100

A százaléklábat így számoljuk ki:

p=e/a*100

2010. jan. 24. 18:13
 7/12 anonim ***** válasza:
21%

Általános iskola 5.osztály kb.

Oda kellene figyelni órán!

2010. jan. 25. 10:39
 8/12 koboldmaki válasza:
52%
Honnan tudjátok hogy nem 4.ikes:)
2010. nov. 30. 12:46
 9/12 anonim válasza:
64%

koboldmaki!


Azt nem tudom, hogy a kérdező hányadikos, de azt szeretném tudni, te hányadikos vagy, hogy nem tudod, hogy a negyedikesnek nem ez a helyes írása: "4 ikes"...

:D:D:D

Bocsi, nem tudtam kihagyni...

2011. máj. 6. 18:40
 10/12 anonim válasza:
91%
Azt tudom, hogy ez régi bejegyzés, de attól még valaki csak kötekedik, hogy az órán kellet volna figyelni és hogy ez hányadikos anyag, egy szóval nagy a szája, pedig nem kéne hogy az legyen, mert ha tudná hogy hogyan kell számolni, akkor leírta volna a süket duma helyett...
2011. aug. 4. 14:56
1 2