Mekkora kezdősebességgel kell a sulygolyót 45 fokos szög alatt elhajitani l=20m dobás eléréséhez ha a talajszint fölött h=2m magasságban történik?2014. okt. 14. 20:11
1/3 Tom Benko válasza:
Ha felírod a mozgásegyenleteket, akkor elég hamar kijön. Mondjuk kezdjük azzal, hogy függőlegesen s_0=2m, t_0=0s, v_0=? a=-9,81m/s^2, s_1=0m, t_1=?. Vízszintesen s_0=0m, t_0=0s, v_0=?, s_1=20m, t_1=? a=0m/s^2. Továbbá vegyük észre, hogy a két kezdősebesség a szög miatt megegyezik, valamint a mozgás időtartama is mindkét irányban.
2/3 A kérdező kommentje:
Nem írnád le az egyenlet rendszert?
2014. okt. 15. 13:47
3/3 Tom Benko válasza:
Vízszintesen:
s=v_0t+s_0
v=v_0
Függőlegesen:
s=-\frac{at^2}{2}+v_0t+s_0
v=-at+v_0
Behelyettesítesz és megoldod.