Mekkora kezdősebességgel kell a sulygolyót 45 fokos szög alatt elhajitani l=20m dobás eléréséhez ha a talajszint fölött h=2m magasságban történik?

2014. okt. 14. 20:11
 1/3 Tom Benko ***** válasza:
100%
Ha felírod a mozgásegyenleteket, akkor elég hamar kijön. Mondjuk kezdjük azzal, hogy függőlegesen s_0=2m, t_0=0s, v_0=? a=-9,81m/s^2, s_1=0m, t_1=?. Vízszintesen s_0=0m, t_0=0s, v_0=?, s_1=20m, t_1=? a=0m/s^2. Továbbá vegyük észre, hogy a két kezdősebesség a szög miatt megegyezik, valamint a mozgás időtartama is mindkét irányban.
2014. okt. 15. 07:34
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem írnád le az egyenlet rendszert?
2014. okt. 15. 13:47
 3/3 Tom Benko ***** válasza:

Vízszintesen:

s=v_0t+s_0

v=v_0


Függőlegesen:

s=-\frac{at^2}{2}+v_0t+s_0

v=-at+v_0


Behelyettesítesz és megoldod.

2014. okt. 16. 07:31