Nagyon fontos, megoldaná valaki a fizika házim?

Mennyivel nő meg a hossza annak a 100m hosszúságú alumínium-huzalnak melynek hőmérséklete 15 C-ról 45 C-ra növekszik? ( alfa a = 2,4 × 10(a mínusz ötödiken) 1/ C)

2014. okt. 13. 23:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez behelyettesítés egyetlen képletbe.


hosszváltozás = alfa * eredeti hossz * hőmérsékletváltozás


dL = a * L * dT


dL = 0,000024 * 100 * 30 = 0,072


Tehát 0,072 méterrel nő meg a hossza, 72 milliméterrel.

2014. okt. 14. 01:35