Mennyivel nő meg a hossza annak a 100m hosszúságú alumínium-huzalnak melynek hőmérséklete 15 C-ról 45 C-ra növekszik? ( alfa a = 2,4 × 10(a mínusz ötödiken) 1/ C)2014. okt. 13. 23:42
1/1 anonim válasza:
Ez behelyettesítés egyetlen képletbe.
hosszváltozás = alfa * eredeti hossz * hőmérsékletváltozás
dL = a * L * dT
dL = 0,000024 * 100 * 30 = 0,072
Tehát 0,072 méterrel nő meg a hossza, 72 milliméterrel.