Matek-Fizika zsenik, vagy csak akik tudják, segitenének egy feladatban? FONTOS


ma estére kéne a feladat megoldása

[link]


a 6. feladat

előre is köszi



2014. szept. 17. 11:22
 1/2 anonim ***** válasza:
57%
"Légyszíves."
2014. szept. 17. 12:48
 2/2 bongolo ***** válasza:

Tudjuk:

a×b = c×d

a×c = b×d


Be kell látni, hogy a−d és b−c párhuzamosak.


Vegyük ezek keresztszorzatát. (Ha párhuzamosak, akkor nullát fogunk kapni.)


(a−d)×(b−c) = a×b − d×b − a×c + d×c


Na most helyettesíts be, aztán használd fel az a×b és b×a közötti összefüggést, kijön a nulla.

2014. szept. 17. 16:53