Egyenes vonalú egyenletesen változó mozgásnál hogy kell kiszámolni az időt és a gyorsulást?

Az út és a sebesség meg van adva.

2014. okt. 12. 18:26
 1/3 anonim válasza:
Ha az út például 6 méter, a sebessége pedig 2 m/s, akkor az időt így: idő=sebesség/út=3sec. A gyorsulását ebben az esetben: elosztod a sebességét (2m/s) az idővel (ami itt 3s).
2014. okt. 12. 19:32
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom.
2014. okt. 13. 08:50
 3/3 anonim válasza:

Az első nem jót írt. Változó mozgásnál az idő nem az út és sebesség hányadosa. Itt van pár képlet. Az 's' az út a 't' az idő és 'a' a gyorsulás. s=s0+v0×t+1/2×a×t×t

a=v/t

s=((v0+v)/2)×t

2014. okt. 16. 21:14