6m x 4m x 0,2m ből hogyan számoljuk ki azt, hogy hány köbméter?

Légyszi a lehető legegyszerűbb verziót mondjátok :(
2014. okt. 7. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha ez egy trapéz, akkor tudni kellene, hogy melyik a magassága?
2014. okt. 7. 18:01
 2/8 anonim ***** válasza:
Össze kell szorozni a számokat.
2014. okt. 7. 18:05
 3/8 A kérdező kommentje:
azt nem értem hogy ezekből a számokból hogy jön ki a 4,8 köbméter :/ szorozni azt tudok.
2014. okt. 7. 19:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert méter*méter*méter=méter^3, vagyis méter a harmadik hatványon, köznapibb nevén köbméter.
2014. okt. 7. 19:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Haccónégy az huszonnégy, kéccerhuszonnégy az negyvennyóc, annak a tizede négyegésznyóc. Télleg tucc? Nü-nü...
2014. okt. 8. 05:02
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy 24, de még mindig nem értem hogy 24ből hogy lessz 4,8. Valaki felvilágosíthatna :(
2014. okt. 8. 12:10
 7/8 anonim ***** válasza:

A 0,2-et fel tudjuk így írni: 2/10, ennek az értéke =ha elosztod) 0,2. Így már átírhatjuk a szorzatot:


6*4*2/10=


Itt egyszerűen, mivel a szorzás és az osztás egyenrangú művelet, balról jobbra elvégezzük a műveleteket:


6*4=24


24*2=48


48/10=4,8


Ha jól rémlik, a tizedestörttel való szorzás hatodikos anyag. Te hányadikos vagy?

2014. okt. 8. 12:39
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi !!! Amúgy 10.es vagyok :/ mert 11ből leraktak 10.be, tudom hogy ez alap de már 5 éve nem jártam gimibe :/ de mégegyszer nagyon köszi !!!
2014. okt. 8. 13:17