Légyszi a lehető legegyszerűbb verziót mondjátok :(2014. okt. 7. 17:51
1/8 anonim válasza:
Ha ez egy trapéz, akkor tudni kellene, hogy melyik a magassága?
3/8 A kérdező kommentje:
azt nem értem hogy ezekből a számokból hogy jön ki a 4,8 köbméter :/ szorozni azt tudok.
2014. okt. 7. 19:24
4/8 anonim válasza:
Azért, mert méter*méter*méter=méter^3, vagyis méter a harmadik hatványon, köznapibb nevén köbméter.
5/8 anonim válasza:
Haccónégy az huszonnégy, kéccerhuszonnégy az negyvennyóc, annak a tizede négyegésznyóc. Télleg tucc? Nü-nü...
6/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy 24, de még mindig nem értem hogy 24ből hogy lessz 4,8. Valaki felvilágosíthatna :(
2014. okt. 8. 12:10
7/8 anonim válasza:
A 0,2-et fel tudjuk így írni: 2/10, ennek az értéke =ha elosztod) 0,2. Így már átírhatjuk a szorzatot:
6*4*2/10=
Itt egyszerűen, mivel a szorzás és az osztás egyenrangú művelet, balról jobbra elvégezzük a műveleteket:
6*4=24
24*2=48
48/10=4,8
Ha jól rémlik, a tizedestörttel való szorzás hatodikos anyag. Te hányadikos vagy?
8/8 A kérdező kommentje:
Köszi !!! Amúgy 10.es vagyok :/ mert 11ből leraktak 10.be, tudom hogy ez alap de már 5 éve nem jártam gimibe :/ de mégegyszer nagyon köszi !!!
2014. okt. 8. 13:17